U separační úzkosti nám pomohl antistresový, měkoučký, bylinkový obojek. Tytolímečky jsem začala šít kvůli adoptovanému amstaffovi, který denně z úzkosti o samotě likvidoval byt (byl opravdu hodně týraný s fyzickými následky – kromě separační úzkosti trpí těžkou epilepsií), po půl roce jsme už byli opravdu na dně finančně, psychicky i fyzicky. Po intenzivní spolupráci s veterinářem jsme zkusili i doplňky pro psy proti úzkosti a postupně jsem došla k tomu, že si dokážu vyrobit pro pejska mnohem pohodlnější a hezčí uklidňující obojek sama. Je lehoučký a měký, vůbec pejska neomezuje, naopak je pro něj příjemným krčním polštářkem, když leží. Z obojku se postupně uvolňují bylinky a po celou dobu na pejska působí zklidňujícím dojmem. Po sundání obojku efekt ještě chvíli trval, jelikož jsou bylinky uvolněné i v srsti pejska, ale není to už tak silné jako s nasazeným obojkem.

Obojek je pružný, takže se nemusíme bát, že by se pejsek uškritl, pokud je rapl a někde by se zachytil. Díky pružnosti a měkosti se v takové situaci krásně sundá přes hlavu a nehrozí uškrcení. Zapínání je na suchý zip, uvnitř je certifikovaná výplň, která se používá do dětských plyšových hraček, materiál: bavlna s elastanem.

Pár rad k separaččce:

Důležitý je Váš vnitřní klid, pokud jste vystresovaní, že odcházíte, dáváte pejskovi špatnou energii, on cítí stres a nemůže být nikdy klidný, neví, co se děje. Pro pejsky není přirozená samota, od pradávna žili ve smečkách a Vy jste jim tu smečku vzali, když jste si pořídili pejska, kterého vzali od maminky a sourozenců, stali jste se jeho novou smečkou a najednou ho opouštíte. On nechápe že to je na chvíli, že se vrátíte, je ve stresu a bojí se, že o Vás přijde. A to zde nepíšu o tom, že můžete mít pejska ze špatných podmínek, to je další faktor, který může situaci velmi zhoršit.

Bylinky, které do obojku dávám, dávám i do polštářků pro kočičky na mazlení a zklidnění.

A jak to vlastně všechno celé začalo? Koukněte se na náš krátký příběh, jak jsem si adoptovali dalšího pejska, ze kterého se vyklubala hromádka neštěstí, která nás doslova dostala na dno psychicky i fyzicky: Proč bylinkové obojky?

Pejsek s antistresovým obojkem po náročném vyšetření – odběr mozkomíšního moku