Antistresový obojek pro Vašeho pejska nebo kočičku (pomáhá se separační úzkostí)

Jedná se o límeček, který je měký jako polštářek, je plněný bylinkami, které se postupně uvolňují a navozují u pejska vnitřní klid. Pejsek není nijak omezen na pohybu, límeček je volný, lehký a velmi pohodlný, když pejsek leží. Postupné uvolňování bylinek u pejska navodí pocit klidu a pomůže mu zmírnit stres ze samoty bez Vás.

Límeček šiju na míru, potřebuji znát velikost vašeho pejska (abych neušila moc tlustý nebo naopak moc tenký límeček) a obvod krku. Zapínání je na kvalitní a pevný suchý zip. Nemusíte se bát, že by si pejsek ublížil, pokud by se někde zachytil, límeček je pružný a vyplněný výplní, která se dává do dětských hraček, takže nehrozí uškrcení, naopak by si ho dokázal lehce stáhnout v takové situaci.

Límeček doporučuji nasadit těsně před odchodem, kdy ho necháváte samotného, nesmíte mu ho dávat ve spěchu a stresu, musíte navodit pocit klidu, bezpečí, zklidnit pejska, ideálně ho dovézt k pelíšku a klidným hlasem mu říct, ať si lehne. Chvíli si s ním klidně povídejte, že se vrátíte, hlaďte ho, ujistěte ho, že se vrátíte, ať hezky čeká. Opravdu z Vás musí jít klid, ne hysterie a panika, psi vnímají energii, jakmile jste ve stresu, zpanikaří.

Po příchodu límeček sundejte, dejte do igelitového sáčku, aby Vám vydržel co nejdéle a nevyčichl a uložte ho na bezpečné místo, aby ho nenašla třeba kočka a nevzala si ho (kočkám voní, budou ho chtít na mazlení).

Barvu / vzor látky vybereme podle Vás, aby se Vám libil 🙂 Pokud budete chtít i s vyšitým jménem pejska, stačí se na tom dopředu domluvit. Níže ukázka výšivky jména na antistresovém polštářku pro kočičku, to může být i na límečku.

A jak to vlastně všechno celé začalo? Koukněte se na náš krátký příběh, jak jsme si adoptovali dalšího pejska, ze kterého se vyklubala hromádka neštěstí, která nás doslova dostala na dno psychicky i fyzicky: Proč bylinkové obojky?